ABC PEDICURE’U

Pedicure kojarzy się wszystkim głównie z latem, odkrytymi sandałkami i wyjściami na plażę. Co roku inwestujemy w zabiegi, które odmieniają nasze stopy. Kto by pomyślał, że warstwa lakieru i kilka machnięć przyrządami kosmetycznymi mogą dać taki efekt! Z roku na rok przybywa trendów w świecie kosmetycznym. Klasyczne, jednokolorowe paznokcie są powoli wypierane przez frenche czy chociażby urokliwe wzorki. Niewiele osób jednak wie, że pedicure dzielimy nie tylko pod względem wizualnym, ale i technicznym. Poznaj różne rodzaje pedicure’u i znajdź ten idealny!

Pedicure klasyczny i pedicure hybrydowy

To najpopularniejszy wariant dostępny w każdym salonie kosmetycznym. Pozwala na pozbycie się nieestetycznych skórek, zrogowaciałego naskórka oraz przesuszeń (szczególnie na piętach). Co ciekawe, coraz częściej to mężczyźni decydują się na taki zabieg. Wykonując go skracamy płytkę paznokci oraz zamykamy ich łuskę używając przy tym specjalnie do tego przeznaczonego pilnika. Usuwamy przy tym skórki i zazwyczaj wykańczamy pracę lakierem hybrydowym. Pedicure hybrydowy to tradycyjna metoda dbania o stopy, która nigdy nie wyjdzie z mody!

Pedicure biologiczny

Pedicure biologiczny w odróżnieniu do klasycznego wariantu polega głównie na dogłębnym odżywieniu stóp. Zabieg tego typu zaczynamy od zmiękczenia skóry w relaksującej kąpieli. To zazwyczaj ulubiona część wielu klientów. Następnie przechodzimy do odsuwania skórek patyczkiem i piłowania płytki za pomocą papierowego pilniczka do określonego kształtu. Nakładamy na stopy silnie nawilżający i regenerujący kosmetyk, który wnika w skórę podczas masażu. Ostatni etap obejmuje standardowe malowanie paznokci na wybrany przez nas kolor.  Pedicure biologiczny jest bardzo delikatny, ponieważ nie wymaga wykorzystywania metalowych narzędzi, takich jak frezarki czy cążki. Poleca się go przede wszystkim osobom z bardzo wrażliwą skórą na stopach oraz tym borykających się z mocnymi przesuszeniami.

pedicure hybrydowy niebieski z pierścionkiem w czerwonym bucie i żółte pelargonie

Pedicure podologiczny

Na Pedicure podologiczny warto zapisać się między innymi w przypadku wrastających paznokci, odcisków, pęcherzy czy chociażby grzybicy. Zabieg tego typu  przeprowadza się jedynie w gabinecie specjalistycznym. Podolog diagnozuje problem, a następnie dobiera do niego efektywny sposób leczenia. Do pielęgnacji używa z kolei specjalnych narzędzi oraz środków, które znacznie poprawiają stan stóp. 

Podsumowując…

Pedicure ma wiele twarzy i tylko od nas zależy jaki wybierzemy! Warto zgłosić się na konsultację do sprawdzonego kosmetologa i zapytać jaki rodzaj zabiegu okaże się dla nas najlepszy.

Dodaj komentarz