Paznokcie żelowe – pomysł na trwałą stylizację 

Paznokcie żelowe to paznokcie chętnie wybierane przez kobiety, którym zależy na uzyskaniu trwalszej stylizacji aniżeli z zastosowaniem paznokci hybrydowych. Często twierdzi się też, że paznokcie żelowe ładniej się prezentują i są szczególnie polecane tym klientkom salonów kosmetycznych, które mają na co dzień dłuższe paznokcie. Manicure żelowy uznaje się za estetyczniejszy niż manicure hybrydowy. Polecany jest klientkom, u których paznokcie
na co dzień są łamliwe i kruche. 

Co musisz wiedzieć o paznokciach żelowych? 

Paznokcie żelowe wykonuje się najczęściej na dwa sposoby: albo żelem na formie albo od razu bezpośrednio, na płytce paznokcia. Forma utworzona jest przez specjalny żel, jaki można zakupić w hurtowniach oferujących wyroby do manicure. Paznokcie żelowe można wykonać tak naprawdę u każdej klientki, natomiast są pewne grupy, u jakich ten typ manicure jest szczególnie polecany, a jakie zostały podane powyżej. Acrygel ma sporo swoich zwolenniczek wśród pań, które uważają go za praktyczniejszy, ekonomiczniejszy i bardziej estetyczny. Ten rodzaj manicure nakłada się dokładnie w taki sam sposób, jak manicure hybrydowy. Oznacza to, że na początku najważniejsze jest to, aby odpowiednio opracować i oczyścić płytkę paznokcia. Nakładając lakier żelowy trzeba też mieć na uwadze to, żeby substancja nie rozlała się na skórki, ponieważ będzie to nie tylko nieestetycznie się prezentowało, ale sprawi też, że skórki przesuszą się. Skórki, jakie się rozleją należy wobec tego na bieżąco usuwać pilnikiem. Acrygel nakłada się w ten sam sposób, poprzez utwardzenie w lampie UV/LED. W przypadku żelu rekomenduje się nałożenie trzech warstw. Na lakierze żelowym można bardziej eksperymentować ze zdobieniami, wobec czego jest to typ manicure polecany dla kobiet odważniejszych. 

Jak wygląda zdejmowanie paznokci żelowych? 

Paznokcie żelowe utrzymują się na dłoniach dłużej niż paznokcie hybrydowe, jednak należy również zadbać o to, by ściągnąć je w odpowiedni sposób, aby nie naruszyć delikatnej płytki paznokcia. Należy w tym celu owinąć paznokcie folią z acetonem. Jest to jednak sposób, który coraz rzadziej stosowany jest w profesjonalnych gabinetach, a częściej w warunkach domowych. Jeśli zaś kobieta ściąga stylizację w salonie, kosmetyczka piłuje żel z zastosowaniem pilnika gruboziarnistego. Po zabiegu nakłada się na paznokieć nawilżającą oliwkę. Kiedy więc nie ma się doświadczenia w nakładaniu paznokci tego typu, warto to zadanie zostawić osobom, które rzeczywiście się na tym znają. Metoda żelowa w manicure jest bardziej skomplikowana i czasochłonna niż manicure hybrydowy. Wobec tego, rzadko wykonywana jest w domu. Żeby cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami z wykorzystaniem żelu do stylizacji, należy udać się do kosmetyczki mającej doświadczenie w robieniu takiego właśnie manicure. Specjalistka nie zapomni o niczym i szczególnie zadba o to, aby finalnie stylizacja była wyjątkowa.
Zwolenniczki metody żelowej przekonują, że warto na nią się zdecydować.

Dodaj komentarz