Rodzaje pedicure – na jaki się zdecydować? 

Każda kobieta, dla której liczy się to, żeby mieć zadbane stopy z pewnością pamięta o tym, żeby regularnie robić pedicure. W zależności od tego, w jakim stanie jest skóra na stopach i jaka jest kondycja stóp, można decydować się na pedicure: leczniczy, hybrydowy albo z użyciem kwasów. Rodzaj pedicure zależy też od upodobań klientki. Dowiadując się, jaka jest specyfika każdego z tych typów, można wywnioskować, który okaże się w konkretnym czasie najlepszy. Pedicure jako kompleksowy zabieg na stopy opiera się nie tylko na nałożeniu lakieru, ale też na opracowaniu pięt, polegającym między innymi na usuwaniu zrogowaceń. 

Pedicure – charakterystyka poszczególnych rodzajów 

Podstawowy pedicure, często połączony z właściwościami leczniczymi, jeśli skóra klientki na stopach jest zbyt sucha lub z odciskami bazuje na działaniach nawilżających oraz relaksacyjnych. W trakcie takich czynności mogą być zastosowane preparaty parafinowe, peelingi oraz kremy. Może być również zrobiony masaż relaksacyjny stopy. Pedicure hybrydowy to połączenie zabiegów pielęgnacyjnych i malowania płytki paznokci. Co istotne, płytka jest na tyle dobrze opracowana, że nie zostaje zniszczona, a efekt jaki się uzyskuje pozostaje na około 3 tygodnie. Pedicure tego typu kojarzony jest głównie z wykonywaniem w miesiącach letnich, aczkolwiek coraz więcej klientek salonów urody decyduje się na jego zrobienie również zimą. Lakier nie wyblaknie, nie skruszy się oraz nie będzie mowy o odpryskach, kiedy wszystkim zajmie się doświadczona pedicurzystka i będzie wykorzystywała wysokiej jakości kosmetyki. Innym rodzajem pedicure, szczególnie polecanym dla stóp gładkich jest pedicure z wykorzystaniem kwasów. Zabieg ten jest innowacyjny i coraz chętniej wybierany. Głównie zaleca się go do zastosowania na stopach z wyjątkowo zrogowaciałymi piętami, ze skłonnością do pękania. Zabieg ten wykazuje równocześnie działanie pielęgnacyjne oraz lecznicze. Skóra na piętach po jego wykonaniu będzie miękka i wyjątkowo gładka. Dopełnieniem zabiegu staną się lśniące paznokcie pokryte modnym kolorem. 

pedicure french obie stopy
https://easynails.pl/

Zadbane stopy o każdej porze roku

Niezależnie od tego, na jaki typ pedicure klientka się zdecyduje, może mieć pewność, że nie tylko jej stopy będą się lepiej prezentowały, ale i ona sama lepiej się poczuje. Jeszcze nie tak dawno kobiety decydowały się wyłącznie na manicure, a pedicure był dla nich nieco wstydliwy. Zwłaszcza, gdy skóra na ich stopach nie była w zbyt dobrym stanie. Natomiast, coraz częściej panie zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie dobrze przeprowadzony zabieg sprawi, że stopy będą w końcu w lepszym stanie.
Poza tym, gdy dodatkowo użyty zostanie na nich wyraźny i świetnie prezentujący się kolor, można od razu  poczuć się atrakcyjniej. Dlatego dobrze będzie wybrać się do zaufanej kosmetyczki, która dokładnie przyjrzy się stanowi stóp i zadecyduje, jaki z zabiegów sprawdzi się idealnie w przypadku danej klientki. Regularnie wykonywany pedicure szybko przyczyni się do poprawy kondycji stóp i tego, że będą one dobrze wyglądały o każdej porze roku. 

Dodaj komentarz