WRASTAJĄCE WŁOSKI PO DEPILACJI 

Wrastające włoski to problem, z którym boryka się wiele osób w każdym wieku. Nieestetyczne krostki skutecznie uniemożliwiają cieszenie się z gładkiej skóry po depilacji. Przyczyną wrastania mogą być podrażnienia powstałe po zabiegach tego typu. Na przykład; źle oczyszczone ostrze przy goleniu powoduje uszkodzenie naskórka, przez które jesteśmy narażeni na bakterie i inne zanieczyszczenia. Te z kolei dostają się pod skórę i powodują stan zapalny. Istnieją jednak metody na całkowite pozbycie się problemu. Oto one!

Zmiana sposobu depilacji

Niektóre sposoby usuwania zbędnego owłosienia nie sprawdzają się dobrze na każdej skórze. Golenie włosów standardową maszynką do golenia to  fatalne rozwiązanie dla wrażliwych osób. Depilacja woskiem również może okazać się niewystarczająca. Kosmetolodzy rekomendują w tym przypadku korzystanie z antyalergicznej pasty cukrowej, która odsłoni wrośnięte włoski i delikatnie je usunie. Profesjonalne cukrowanie pozostawia pusty meszek z ujściem normalnego rozmiaru. 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem tego problemu okazuje się depilacja laserowa. Wiązka światła eliminuje wrastanie, a efekty widzimy już po pierwszym zabiegu. 

Nawilżanie i odpowiednia higiena 

Być może zmiany należy wprowadzić już na fundamentach naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Sucha, podrażniona skóra jest znacznie bardziej narażona na wszelkiego rodzaju stany zapalne. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki na bazie mocznik i aloesu które poprawiają poziom nawilżenia naszego ciała.  Niemniej ważne jest korzystanie z czystych ręczników, szpatułek oraz innych akcesoriów łazienkowych. Ponadto, pamiętajmy o regularnym peelingu, który usunie martwe komórki. Wiele osób idzie o krok dalej i decyduje się również na szczotkowanie. Metoda ta dedykowana jest przede wszystkim osobom z problemem wrastających włosów na udach i łydkach. 

Produkty przeciwzapalne

To niekiedy ostatnia deska ratunku dla osób borykających się z wrastającymi włoskami po depilacji. Często okazuje się też bardzo skuteczna. W końcu nie od dziś wiadomo, że preparaty na bazie kwasów potrafią zdziałać cuda na skórze. Warto próbować różnych specyfików i sprawdzać co okaże się dla naszej skóry najlepsze. Oczywiście pamiętajmy o wykonywaniu prób uczuleniowych. W tym celu wystarczy na niewielki fragment skóry nałożyć krem i pozostawić nienaruszony na 24 h obserwując przy tym reakcję organizmu. 

Specjalne zabiegi Easy Waxing przygotowane dla Ciebie 

Profesjonalne złuszczanie skóry jest niezwykle skuteczne i przynosi więcej pozytywnych skutków niż myślisz. Pożegnaj się z niedoskonałościami skóry, wrośniętymi włoskami oraz przesuszeniami i zarezerwuj wizytę w salonie Easy Waxing!

Dodaj komentarz